Vydejte se na snovou dovolenou na Mallorcu správně pojištěni

Mallorca je velmi oblíbený ostrov plný dobrého jídla, slunného počasí i neopakovatelných zážitků. Turisty láká nejen nádherná příroda ale také řada krásných památek a především čisté moře a pohádkové pláže. Ať už se na Mallorcu chystáte jen na pár dní nebo na dlouhodobou dovolenou, nikdy byste neměli zapomínat na vhodné cestovní pojištění, bez něj se neobejdete.

S průkazem zdravotní pojišťovny si v zahraničí moc nepomůžete

Je až s podivem, kolik lidí věří ve spolehlivost své zdravotní kartičky. Představa je to sice hezká, ale ani ve státech evropské unie se bez vhodného cestovního pojištění neobejdete. Proč nesmíte vyrazit jen s modrou? Více zjistíte zde. Pokud si chcete sjednat cestovní pojištění na Mallorcu, měli byste si předem dobře rozmyslet, jaká rizika vás na dovolené čekají. Základní pojištění totiž zahrnuje pouze ošetření v případě akutní léčby a její proplacení. Existuje však celá řada dalších nástrah, proti kterým je dobré se pojistit.

Aktivní dovolená vyžaduje opatrnost

Jestliže jezdíte na dovolenou jen jednou ročně, určitě budete chtít tento volný čas využít co nejefektivněji. Stále více lidí se na dovolené věnuje aktivnímu sportu nebo vyhledávají rozličné adrenalinové zážitky, kterých v zahraničí přibývá každým rokem. Je tedy velmi důležité si předem zjistit, na které sporty se vztahuje vaše cestovní pojištění, protože některé aktivity v základním pojištění zkrátka nejsou. Přitom ceny pojištění do zahraničí jsou oproti případným výdajům za způsobené škody a léčbu skutečně minimální.

Extrémní situace si můžete připojistit i online

Velkou výhodu nabízí i možnost pojištění a připojištění přes internet. Kromě toho, že je časově méně náročná a lze si pojištění sjednat prakticky i v den odjezdu, často je i cenově výhodnější. Klasické pojištění na Mallorcu online můžete mít prakticky už za pár minut a k tomu dobrý rozhled ohledně možných připojištění. Například pojištění odpovědnosti je téměř nezbytným dodatkem. Pokud vy nebo vaše děti způsobíte neúmyslnou škodu na majetku nebo zdraví jiné osoby, určitě oceníte pomoc pojišťovny, která proplácí prakticky všechny způsobené následky.

© Copyright 2019 | Mallorca (Španělsko) | www.namallorcu.cz
Provozuje: TravelBees.cz