Památky a zajímavosti na Mallorce

Mallorca - hrad BellverSvůj čas na ostrově můžete rozdělit mezi lenošením na pláži a poznáváním tohoto překrásného ostrova, například tím, že se vydáte za místními památkami. Během své dovolené na Mallorce nesmíte zapomenout navštívit hlavní město, ve kterém se nachází spousta zajímavých historických památek. Tou nejvýznamnější památkou je bezpochyby překrásná katedrála La Seu. Dalšími památkami jsou arabské lázně Banys àrabs de Palma nebo palác Almudaina.

Vydáte-li se na západ od centra hlavního města, narazíte na významný hrad Bellver, který byl vybudován na příkaz krále Jakuba I. Tento hrad zde stojí už od roku 1229 a od té doby primárně sloužil jako sídlo panovníků. Prohlédnout si zde můžete sbírku klasicistních soch.

Za návštěvu stojí i přístav Puerto D\'Alcúdia, který nabízí svým návštěvníků asi 10 km dlouhé písčité pláže, čisté moře a množství restaurací a kaváren. Navštívit zde můžete chráněnou bažinatou oblast, která je domovem pro desítky druhů ptáků, obojživelníků i ryb.

Vyhledejte si úžasný zájezd na překrásný ostrov Mallorcu!

Od teplého počasí můžete aspoň na chvíli utéct do jeskyně De Campanet, která se nacházejí asi 40 km od hlavního města. Tato jeskyně je jedna z nejmenších a zároveň nejvelkolepějších na celém ostrově. Objevena byla náhodně při hledání podzemních zdrojů vody a dnes je přístupná veřejnosti. Po prohlídce se můžete vydat i do blízkého města Campanet, kde stojí za prohlídku místní kostel Svatého Michala, který pochází z roku 1220.

Jedním z významných míst na ostrově, které bystě měli určitě navštívit, je město Pollença, ve kterém probíhají různé kulturní akce. Například se zde každoročně koná oblíbený festival klasické hudby. Velký zájem vzbuzuje i náboženská demonstrace „Davallament“, konající se vždy na Velký pátek. Navštívit může i místní kostel, ve kterém se nachází slavný portrét Panny Marie namalovaný ve 13. století. Velkou událostí je i rekonstrukce bitvy, připomínající vítězství nad tureckými piráty.

Zajistěte si ubytování na Mallorce v překrásném hotelu!

© Copyright 2019 | Mallorca (Španělsko) | www.namallorcu.cz
Provozuje: TravelBees.cz