Palma de Mallorca

Mallorca - katedrála La SeuNejvětším městem na Mallorce je Palma de Mallorca, které naleznete v zátoce Palem v jihozápadní části ostrova, a které je také hlavním městem tohoto slunného ostrova.

Kromě důležitého letiště, které spojuje ostrov se zbytkem světa, se zde nachází také velmi významný přístav, ve kterém kotví opravdu velké množství lodí, především jachet. Město Palma de Mallorca hraje také důležitou roli v oblasti obchodu, průmyslu, ale především v cestovním ruchu.

Samotné město bylo založeno už ve 2. stol. př. n. l. v době, kdy zde vládli Římané. V té době bylo město jedním z nejdůležitějších přístavů ve Středozemním moři. I když dlouhou dobu odolávalo nájezdům Vandalů, nakonec bylo poraženo a připojeno k Východořímské říši. Po jejím pádu se připojilo k říši Byzantské. Od 7. století do roku 1229 vládli městu Arabové, kteří udělali z města významné obchodní i kulturní centrum. Pod Španělsko vrátil Mallorcu až v roce 1229 král Jakub I. Aragonský, který dal hlavnímu městu i nový název, který mu zůstal dodnes.

Palma de Mallorca patří mezi města, kde se snoubí moderní budovy hotelů a restaurací spolu s významnými historickými stavbami. Nejzajímavější památky naleznete v historické části města, kde vás hned na první pohled zaujme překrásná gotická katedrála La Seu. Její výstavbu zahájil v roce 1229 král Jakub I., ale dokončena byla až o 300 let později. Po celém městě se nachází také velké množství kostelů, které vznikly přeměněním židovských synagog za vlády Jakuba I.

Vyberte si ze široké nabídky zájezdů na úžasnou Mallorcu!

Nedaleko katedrály se nachází Parc de la Mar, kde najdete umělé jezero s vodotryskem. V létě se v nedalekém amfiteátru konají různé bezplatné kulturní programy. K vidění jsou zde i památky z dob, kdy zde vládli Arabové. Nejvýznamnější památkou jsou arabské lázně Banys Àrabs, ve kterých se můžete projít překrásnou palmovou zahradou. Dobře zachovalý je i samotný lázeňský prostor se skleněnou kupolí.

Nebo si rezervujte letenku za skvělou cenu!

© Copyright 2019 | Mallorca (Španělsko) | www.namallorcu.cz
Provozuje: TravelBees.cz