Letoviska na Mallorce

Mallorca - letovisko PagueraNa Mallorce si můžete vybírat z velké řady různých letovisek, záleží jen na vás, jestli dáváte přednost ruchu velkoměst, nebo jestli toužíte po klidné dovolené strávené v přírodě.

Na jihozápadě ostrova se nachází oblíbené letovisko Paguera, které nabízí svým návštěvníkům písčité pláže i překrásnou promenádu, kde se můžete občerstvit. Nedaleko od něj se nachází další významné rekreační středisko Santa Ponsa, ve kterém je k vidění přístav plný kotvících jachet, vodní park, Marineland nebo ponorka Nemo. Pro sportovní nadšence jsou tu k dispozici dvě golfová hřiště. Památným místem je místní pobřeží, kde se v roce 1229 vylodil král Jakub I.

Nejoblíbenějšími středisky na ostrově jsou Can Pastilla a El Arenal, které na sebe plynule navazují. Určená jsou především pro ty, co touží zažít aktivní dovolenou plnou akce a zábavy. Nachází se zde velmi oblíbené prázdninové centrum Playa de Palma s různými obchůdky, restauracemi i nočními kluby. Navštívit zde také můžete největší vodní park na ostrově, Aquacity.

Na východním pobřeží je nejoblíbenějším letoviskem Cala d'Or, které patří mezi nejluxusnější na ostrově. Ve středisku Cala Mandía, které tvoří hotelový komplex Insotel Club Cala Mandía, stojí za návštěvu jeskyně Cuevas de Drach nebo mořské akvárium. Velmi vyhledávaným letoviskem je i Porto Colom, které nabízí překrásnou zátoku, písečnou pláž, množství obchodů i restaurací.

Často navštěvovaným letoviskem je i Can Picafort, které nabízí překrásnou pláž pokrytou bílým pískem. Na výlet můžete vyrazit třeba k římskému městu Alcudia nebo do rezervace S´Albufera. Navštivte také region Andratx, od kterého se můžete vydat na blízké ostrovy Sa Dragonera nebo Es Pantaleu. Tu nejkrásnější pláž na ostrově naleznete v jeho severovýchodní části v letovisku Cala Mesquida. Dalšími oblíbenými letovisky jsou Cala Milor a Sa Coma, v jejich blízkosti se nachází Safari park.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2019 | Mallorca (Španělsko) | www.namallorcu.cz
Provozuje: TravelBees.cz