Doprava a ubytování na Mallorce

Mallorca - hotel na MallorceNejsnadnějším způsobem, kterým se na překrásný španělský ostrov Mallorcu dostanete, je samozřejmě letadlem, ale pokud vám nevadí dlouhé cestování, můžete se na ostrov dostat kombinací silniční a lodní dopravy. Ubytovat se pak můžete v různých typech ubytovacích zařízení, od klasických hotelů přes apartmány až po kempy.

Z pražského letiště Václava Havla trvá let přibližně 2 a půl hodiny a cena letenek se pohybuje od 4 000Kč do 7 500Kč. Ušetřit můžete v případě, že si přes webový rezervační systém zakoupíte letenku na Mallorcu nejlépe 3 - 4 měsíce před plánovanou cestou. Mezi další odletová místa patří Ostrava a Brno, ale připlatíte si. Za letenku v těchto případech zaplatíte nejméně 8 000Kč.

Jestliže máte dobrodružnější povahu, můžete se na Mallorcu vydat také využitím silniční dopravy. Autem nebo autobusem se nejdříve musíte dostat do španělského hlavního města Barcelony a odtud vás pak na ostrov dopraví loď.

Na Mallorce se nachází opravdu velké množství různých ubytovacích zařízení, ze kterých si můžete vybrat. Nejrozšířenějším ubytovacím zařízením jsou samozřejmě hotely. Vybírat můžete jak z luxusních hotelů, tak hotelů ve střední kategorii až po levné malé hotýlky. Cena za pokoj se odvíjí od počtu strávených dní, úrovně hotelu a také od období, ve kterém se na Mallorcu chystáte. V průměru za 7 dní pobytu během hlavní turistické sezóny zaplatíte kolem 10 000Kč.

Možné je se na Mallorce ubytovat i v soukromých prostorech. Ideálním řešením je proto pronajmutí si apartmán, což je ve většině případů dvoupokojový byt. Nedílnou součástí je i koupelna a WC. Luxusnější variantou ubytování v soukromých prostorech představují venkovská sídla. Jedna noc vás pak vyjde na 3 000Kč. Levnější variantu ubytování představují na Mallorce ubytovny, kde za noc zaplatí jedna osoba okolo 500Kč. Jestli máte raději spaní pod širým nebem, můžete si zajistit místo v některém z místních kempů.

Vyhledejte si letenku přes Královna.cz

Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)
© Copyright 2019 | Mallorca (Španělsko) | www.namallorcu.cz
Provozuje: TravelBees.cz